Kapalı Kilyos Kalesine Girdik

Kilyos Kalesi Tarihi

kilyos kalesi

Kilyos Kalesi Tarihi ve Gizemleri Bu videoda ayrıca Kilyos Gezilecek Yerler arasında bulunan Kilyos Tarihi Çınar Ağacı görülmeye değerdi.

Askeri alan içinde bulunan tarihi kale, her ne kadar da bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı tarih severleri üzse de günümüze kadar gelen kalıntılarıyla ve manzarasıyla ziyaretçilerini büyülemeye devam etmektedir. Kapısının üzerinde halen 2. Mahmut’a ait tuğra ve kitabesiyle gelenleri karşılayan Tarihi Kale’nin giriş kapısını geçtikten sonra adeta kendinizi eski tarihi bir filmin içinde gibi bulursunuz.

Boğaz’ın Bekçisi Kilyos Kalesi’nin Tarihi Önemi Kilyos kalesi‘nin tarihi kronolojik sıralamayla, Roma Dönemi, Bizans Dönemi, Ceneviz dönemi, Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi olarak sıralanabilir. Kalede en çok hüküm sürenler Cenevizlilerdir.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

Kilyos Kalesi içinde ve dışında son dönem yapılmış askeri binalar ve gözetleme kulesi hala mevcut. Kalenin içinde ve dışında cephanelikler, zindanlar ve gizli eski taş odalar gizemini hala korumaktadır.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Wordpress olan bu sitenin, dışı Safir Tema'ya, içi ise ©Muzaffer Çevik'e aittir. İzinsiz, kaynak gösterilmeden hiçbir bilgi kullanılamaz.