İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması 2021

REKLAM ALANI
İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması 2021

Merhaba değerli dostlar, 8. seviye bir Google Yerel Rehber olarak ikincisine katıldığım İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması etkinliğimizi geçtiğimiz 18 Nisan 2021 Cumartesi günü evlerimizde sanal olarak gerçekleştirdik.

Malum ülkemizdeki korona virüsü sebebi ile hepimiz izole bir şekilde evlerimizde Pandemi Günleri’ni yaşamaktayız. Umarım bu kara günler tez zamanda geçer ve bizde eskisi gibi iyi kötü yaşadığımız günlerimize geri döneriz.

Google Yerel Rehberler Buluşması Nedir?

Bu başlıkla ilgili ilerleyen zamanlarda daha kapsamlı bir yazı paylaşmayı düşünüyorum ama kısaca açıklamak gerekirse;

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

Google, 3.Seviye Yerel Rehber olan kullanıcıları için buluşmalar yapmalarını istiyor, daha doğrusu yerel rehberlerin buluşarak kaynaşmalarını istiyor ve bu anlamda da teşvik ediyor.

Yerel rehberler ise farklı mekanlarda, farklı konularla bir araya gelerek öncelikle tanışıp kaynaşıyor sonrasında ise yerel rehberlik hakkında birbirleriyle fikir alış verişinde bulunuyorlar. Bir nevi aynı hobiyi seven ve aynı işi yapan insanların birlikte yaptıkları etkinlik de diyebiliriz.

Google Yerel Rehberler Buluşması neredeyse dünyanın her yerinde her ülkesinde her şehrinde gerçekleşiyor.

Google Yerel Rehberler
Google Yerel Rehberler Buluşması

İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması

Başta da bahsettiğim gibi bende uzun zamandır Google Yerel Rehber olarak kendi paylaşımlarımı haritalarda gerçekleştirerek birilerine faydalı olmaya çalışıyorum.

Google yerel rehber profili nasıldır, yerel rehber neler yapar diyorsanız benim Yerel Rehber Profilime bir göz atabilirsiniz. Bende gezdiğim yerleri fotoğraflayarak ve google Map haritasına konumlandırarak kendimce başka rehberlere ve işini iyi yapan işletmelere faydalı olmaya çılışıyorum. Benim gibi yerel rehberlerle öteden beri tanışmak istiyordum fakat bir türlü bir araya gelemedik ta ki bir yerel rehber arkadaşımız bizi bir araya getirene kadar.

Ben de bu Pandemi günlerinde hazır evde oturuyorken ve fena halde sıkılıyorken e-postama gelen İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması etkinliğine katıldım.

“İstanbul Google Yerel Rehberler olarak (Google Local Guides) olarak 18 Nisan 2021 Cumartesi günü Korona Virüs Sebebi ile gerçekleşen sanal buluşmada, İstanbul’dan ve Türkiye’nin farklı illerinden 50 ye yakın yerel rehber katılım gösterdi.

İstanbul Yerel Rehberler buluşmasının moderatörlüğünü 8. Seviye Yerel Rehber olan Mehmet Yalçın Parmaksız yaptı. İstanbul Local Guides Meeting 2021 sanal buluşmasına katılan yerel rehberler arasında 1. seviye yerel rehber olanda vardı 10. Seviye yerel rehber olanda.

Google Yerel Rehberler
İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması 2021

Buluşmanın Ana Başlığı “Küçük İşletmelere Destek”

“Küçük İşletmelere Destek” ana başlığı altında sanal olarak bir araya geldiğimiz İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması etkinliğimizde;

  • Küçük işletmelerde fark yaratmak
  • Pandemi Günlerinde Sağlıklı Yaşam
  • Seo ve Faydaları
  • Dijital Markalaşma
  • Karantina Günlerinde Reklam hareketleri
  • Google Maps’teki güncel gelişmeler

Başlıkları altında fikir alış verişinde bulunduk. Bu ay ikincisini gerçekleştirdiğimiz Google Yerel Rehberler Buluşmasını düzenli olarak her ay farklı konu ve konuklarla gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.

Değerli okuyucularım bu makalemde size Google Yerel Rehberler ve düzenledikleri etkinlikler hakkında bilgiler sunmaya çalıştım. Google Yerel Rehberler hakkında daha geniş bilgiler vermek istiyorum. Belki bu makalemle yeni rehber olacaklara yada rehber olupta bu işin farkında olmayanlara bir faydam olur düşüncesindeyim.

Google Yerel Rehberler
Google Yerel rehberlere İşletmeleri eklemek

Google Yerel Rehber Nasıl Olunur?

Bir telefonununuz yada bir bilgisayarınız varsa sizde kolaylıkla yerel rehber olabilir, hatta işletmeleri haritalara ekleyerek bu durumdan para bile kazanabilirsiniz.

Bunun için öncelikle telefonunuzda Google Map uygulamasının olması gerekiyor.  Şayet uygulmanız yoksa Play Store uygulamasından Google Haritalar uygulamasını seçerek indirebilirsiniz.

Sonrasında ise kendinize bir gmail hesabı açarak google haritalardaki profilinizle yeni yerler ekleyebilir, eklenmiş yerlerin bilgilerini düzenleyebilir yada hiç eklenmemiş yerleri ilk siz ekleyebilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu konu hakkında araştırmalar yaparak makale ve videolarımı sizinle paylaşacağım. Umarım yaptığım paylaşımlar yerel rehber olmak isteyenlere bir fikir verir.

Google Yerel Rehberler
Google Yerel Rehber Olmak

Yinede Google Yerel Rehberlik hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen bana İletişim bölümünden ulaşın yada sormak istediğiniz soruları aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz, mutlaka size dönüş yaparım.

Sizde Yerel Rehber olmayı düşünüyorsanız yada yerel rehberlik hakkında bilgilerinizi güncel tutarak kendinizi bu konuda geliştirmek istiyorsanız. Buluşmalarımızı takip ederek katılım gösterebilirsiniz.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Wordpress olan bu sitenin, dışı Safir Tema'ya, içi ise ©Muzaffer Çevik'e aittir. İzinsiz, kaynak gösterilmeden hiçbir bilgi kullanılamaz.