WordPress Hosting Dünyanın En Çok Tercih Edileni

0
163
wordpress hosting
wordpress hosting

Kolay Kullanımlı Seo Dostu WordPress Hosting

WordPress Hosting dünyanın dört bir yanında pek çok farklı site tarafından kullanılmakta olan bir yapıdır.

İstenilen en gelişmiş SEO ayarlarının yapılmasına imkan tanıması, arama motoru dostu olan link yapısı ve onlarca eklenti ile internet sitelerine çok kolay bir şekilde entegre edilebiliyor.

Dünyada en fazla tercih edilen cms editörü olarak bilinen WordPress’in sıklıkla kullanılmasından ötürü pek çok firma WordPress hosting hizmetini hazır bir şekilde kullanıcılarına sunuyor.

"<yoastmark

WordPress Hosting Nedir?

En basit tabir ile WordPress hosting hizmetinde kullanıcılar, hali hazırda satın alacakları hosting için WordPress kurmak gibi bir durumla karşı karşıya kalmamış olacaklardır.

Satın alınacak olan bu paket ile birlikte kullanıcılar yalnızca kullanıcı adı ve şifrelerini girerek sitelerini yayınlayabileceklerdir.

wordpress site
wordpress site

WordPress Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanıcıların hosting satın alırken öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken şey net olarak WordPress kullanmayı isteyip istememeleri.

Çünkü bu konuda net değillerse hazır paketler yerine kurulumsuz hosting satın alınabilir. Bununla birlikte cms editör kullanılmak istenmiyorsa site için farklı kodlama dilleri ile düzenlemeler yapılabilecektir.
Lakin bu işlem için kişilerin kodlama dilini biliyor olmaları gerekmektedir.

Site Kodlama
Site Kodlama

WordPress Hosting Özellikleri Neler Olmalıdır?

Hiç şüphesiz hosting hizmeti satın alınırken öncelik doğru trafik ve alanın seçilmesi. Aksi durumda satın alınacak olan paket ne yazık ki istekleri tam anlamıyla karşılamayacaktır.

Bu durumda bütçe büyük bir öneme sahip. Kullanıcıların uygun fiyatlara en iyi hizmeti onlara verecek olan firmaları bulmaları gerekmekte.

Kullanılacak olan hosting paketinde trafik ve hosting alanı seçimi yapılırken önemli olan şey WordPress bünyesinde ne kadar resim, video tarzı materyallerin kullanılacağı ve bunların aylık olarak ne kadar ziyaretçi ile buluşacağının belirlenmesi olacaktır.

Alanın gereksiz yere fazla ya da az olması site sahiplerine sorun yaşayacağından, bu konudaki çalışmaların dikkatli yapılması önemli olacaktır.

Ayrıca sitenize video ve fotoğraf yüklerken, yüklediğiniz boyutları mutlaka küçültmelisiniz. Şayet youtube gibi bir video sitesinden video yükleyecekseniz zaten wordpress bunun için size video yükleme kolaylığı sağlıyor.

wordpress sitesine resim yükleme
wordpress sitesine resim yükleme

Bir Cevap Yazın