WordPress Nedir? Ücretsiz WordPress Eğitimi Nasıl Alınır?

1
1121

Merhaba değerli arkadaşlar bu yazımda size, WordPress Nedir ve Ücretsiz WordPress Eğitimi nereden ve nasıl alınır konuları hakkında bilgi vermek istiyorum. B

Başta belirtmem gerekir ki bu makaleyi okuduğunuz blog sitesini, aldığım hem ücretli hemde Ücretsiz WordPress Eğitimi sayesinde geliştirdim ve geliştirmeye de devam ediyorum. Yani bana faydası oldu size de mutlaka olacaktır diye bu makalemi sizinle paylaşmak istedim.

Wordpress Nedir? Ücretsiz WordPress Eğitimi
WordPress Eğitimi

Makalemize başlarken öncelikle WordPress nedir konusuna kısa bir giriş yapmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

WordPress Nedir?

İsterseniz öncelikle bilmeyen ve yeni başlayanlar için WordPress Nedir sorusunu bir göz atalım. Kısaca söylemek gerekirse WordPress kendi web sitenizi veya bloğunuzu, kendi zevkinize göre oluşturmanın en basit ve kısa yoludur.

İnternet alemindeki tüm web sitelerinin %34 ü WordPress ile oluşturulmuştur, daha açık bir dille ifade etmek gerekirse baktığınız her dört sitenin biri mutlaka WordPress tarafından desteklenmektedir.

Biraz daha teknik bir düzeyde anlatacak olursak, WordPress açık kaynak kullanan bir yönetim sistemidir. Yani bu demek oluyor ki, herhangi bir kişi, WordPress yazılımını ücretsiz olarak kullanabilir veya değiştirebilir.

Ücretsiz WordPress Eğitimi

Bu anlamda WordPress kullanmanız için, kod yazmaya ihtiyacınız yoktur.  WordPress hiç bir şey bilmeseniz bile sitenizi kurmayı ve yönetmeyi size öğreten kolay bir araçtır.

WordPress’le Ne Tür Web Siteleri Yapabilirsiniz?

WordPress ilk çıktığında basit bir blog yazma aracıydı. Yıllar geçtikçe gelişen kod sistemi, eklenti ve temaların ortaya çıkması, WordPress’i geleneksel blog düzeninden çıkararak eklenti ve temalarla birlikte daha profesyonel bir işleve kavuşturdu.

Artık WordPress kullanıcıları günümüzde büyük eklenti ve tema sistemi sayesinde her türlü web sitesini kolaylıkla oluşturabiliyor.

Ücretsiz WordPress Eğitimi

Yukarda da bahsettiğimiz üzere sizde Ücretsiz WordPress Eğitimi alarak, WordPress ile şunları oluşturabilirsiniz:

İşletme web siteleri
E-Ticaret mağazaları
Bloglar
Port folyolar
Özgeçmişler
Forum
Sosyal ağlar
Üyelik siteleri

… Ve daha birçok hayal edebileceğiniz başka siteler.

WordPress’te Site Kurmak İçin Neler Gerekli?

WordPress ile site kurmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey web barındırma (Hosting) ve alan adı (Domain) satın almak olacaktır. Elbette bunlara para vermek istemeyebilirsiniz, bu alanda birçok internet sitesi mevcut.

Ücretsiz WordPress Eğitimi

Ancak benim size önerim ömürlük ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir mesleğiniz ve siteniz olsun istiyorsanız mutlaka ücretli hizmetlerden yararlanmanızdır. Yine de bu iş için fazla bir ücret ödemek istemiyorsanız, Hosting başlangıç paketlerinden yararlanmanızı tavsiye edebilirim.

Bu anlamda Hosting firmalarının kampanyalarını takip ederseniz ara ara Hosting alanlara ücretsiz alan adı kampanyalarına denk gelebilirsiniz.

Hosting ve domain işlemlerini hallettikten sonra WordPress sistemine büyük bir adımı atmış olursunuz. WordPress sistemini kurduğunuzda ise yüzlerce ücretsiz tema ve eklenti sizin karşınıza çıkacaktır.

Ücretsiz WordPress Eğitimi

Bu makaleyi okuyorsanız ve WordPress sistemine karar vermişseniz çok şanslısınız bütün bunları size öğretecek birini tanıyorum. Dilerseniz hemen kendisiyle tanışalım.

Ücretsiz WordPress Eğitimi Nasıl ve Nereden Alınır?

Değerli dostlar; Size udemy.com eğitimlerinden tanıştığım ve kendisinden çok faydalandığım ve faydalanmaya da devam ettiğim WordPress Okulu kurucusu olan Hocam Fikret Tozak’ şiddetle tavsiye ederim.

Ücretsiz WordPress Eğitimi
Fikret Tozak WordPress Eğitmeni

Kendisiyle tanıştığım Udemy sitesinde WordPress hakkında A dan Z ye her şeyi o kadar basit ve anlaşılır bir şekilde anlatmış ki, WordPress hakkında gözümde büyüttüğüm ne varsa her şeyi en basit bir şekilde kendisinin verdiği eğitimleri izleyerek öğrendim diyebilirim. Nihayetinde adam WordPress ’in okulun açmış bir eğitmen…

WordPress hakkında bir ön bilgi öğrenmek istiyorsanız Fikret Tozak Hocamın WordPress Okulu’nu BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

Ben hemen Ücretsiz WordPress Eğitimi almak istiyorum diyorsanız eğer BURAYA bir göz atabilirsiniz.

Kaliteli Bir WordPress Eğitimi Nereden Alınır?

Değerli dostlar; Ben eğitim konusunda hassas bir yapıya sahibim ve eğitimin ciddiyetine önem veren bir arkadaşınızım. Bu anlamda örgün eğitimden ziyade Online eğitimler beni daha çok cezbediyor. İstediğim yerden, istediğim bir zamanda eğitime ulaşmak benim için büyük bir nimet.

Kendi blog sitemin hayaliyle yola çıktığımda en çok fayda gördüğüm siteler arasında elbette ki online eğitim veren Udemy’i tercih etmem bu yüzdendir. Tabiki Udemy içindeki onlarca WordPress Kursu içinde ise Tartışmasız Fikret Tozak hocamın eğitimini tercih ederim.

Bu elbette ki sizin zevkinize, öğrenme durumunuza, eğitmenle olan ilişkilerinize ve eğitmenin izlediği öğretme metoduna bağlıdır. Ben tercihimi en azından sizinle paylaşmak istiyor ve size de bu eğitimi tavsiye ediyorum.

Udemy WordPress Eğitimleri

Sizde benim gibi WordPress’i en basit bir anlatımla öğrenmek istiyor ve bu anlamda eğitimler vererek bu konuda meslek sahibi olmak istiyorsanız Uzman eğitmen Fikret Tozak’ın hazırladığı WordPress Eğitimi kursunu cüzi bir miktar ödeyerek alabilirsiniz.

Ücretsiz WordPress Eğitimi
Udemy WordPress Eğitimleri

Bir kereliğine mahsus satın aldığınız bu eğitimi ömür boyu tekrar tekrar izleyebiliyorsunuz, ayrıca sadece bir eğitim satın almış olmuyorsunuz, eğitim sonrası Fikret Hoca sizin yerinize kampanyaları takip edip her ay size ücretsiz temalar ve işinizi kolaylaştıracak ipuçları da sunuyor.

Bunun yanı sıra size birçok alanda gerek kendi web sitesinden gerekse sosyal medya hesaplarından yaptığı duyurularla kolaylıklar sunuyor.

Bu eğitim en güzel yanı ise WordPress alanında her daim yanınızda olacak, sorunlarınıza çözüm bulacak bir dost kazanıyorsunuz.

WordPress’i Kimler Kullanıyor?

Günümüzde WordPress’i bireylerden, büyük işletmelere kadar birçok kişi kullanıyor. WordPress kullanan bilindik sitelerden bahsetmek isterseniz işte sizin için birkaç örnek;

whitehouse.gov (Beyaz Saray) Resmi Whitehouse.gov web sitesi WordPress tarafından desteklenmektedir.

Ücretsiz WordPress Eğitimi
Microsoft, resmi blogunu güçlendirmek için WordPress kullanıyor. Ayrıca, Windows ve Skype gibi belirli ürünler için blogları güçlendirmek üzere WordPress’i tercih ediyor.
Ünlü gruplar arasında yer alan, Rolling Stones’un web sitesi tamamen WordPress tarafından desteklenmektedir.

Bütün bunların yanı sıra birçok kişisel blog siteleri WordPress tarafından desteklenmektedir.

Peki ya sen? WordPress’i neden kullanmalısın?

Ücretsiz WordPress EğitimiNe tür bir web sitesi oluşturmak istiyorsun ve hayalinden nasıl bir web sitesi var ne olursa olsun, WordPress’i kullanmanın birçok nedeni vardır. İşte en büyüklerinden bazıları:

WordPress Ücretsiz ve Açık Kaynaklıdır

WordPress’in en büyük avantajlarından biri, özgür ve açık kaynaklı bir yazılım olmasıdır. Hosting barındırma ve alan adı için biraz ödeme yapmanız gerekecek olsa da, WordPress temalarını, eklentilerini ve yazılımını kullanmak için hiçbir zaman ödeme yapmanız gerekmeyecek.

WordPress Genişletilebilir

Geliştirici veya kod yazıcı olmasanız bile, WordPress’in tema ve eklenti ekosistemi sayesinde web sitenizi kolayca değiştirebilir ve geliştirebilirsiniz.

WordPress Ücretsiz Eklenti ve Tema Kullanımı Sunar

Halen, 50.000’in üzerinde ücretsiz WordPress eklentisi ve 5.000 adet ücretsiz WordPress teması ve birçok premium seçenek bulunmaktadır.

WordPress Kurulumu Kolaydır

Kendi web sitenizi oluşturmak için teknoloji dehası olmanıza hiç gerek yok. Birkaç düğmeyi tıklayarak ve oluşturmak istediğiniz sitenin temel bilgilerini girerek WordPress web sitenizi kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Değerli arkadaşlar bu makalemde size, WordPress nedir? Ücretsiz WordPress Eğitimi veya Ücretli WordPress eğitimi nereden nasıl alınır konularını anlatmaya çalıştım. Şimdi sıra sizde hemen kendinize bir WordPress site açın, kendinizi ve hoşlandığınız şeyleri insanlara anlatın ve onlarla paylaşın.

Bunu yaparken de WordPress konusunda takıldığınız yerler olursa lütfen benimle İLETİŞİM bölümünden irtibat kurun veya yukarıda bahsettiğim eğitimlere bir göz atın.

Son olarak sitenizi açarsanız eğer beni de haberdar etmeyi unutmayın…

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz