Twitter Fenomeni Olmanın Altın Kuralları

1
1524
Fenomen Olmak
Fenomen Olmak

Twitter’da Popüler Olmak

Her insan bir şekilde Twitter Fenomeni Olmak için hayaller kurar. Popüler olmayı hayal eder, kimi bu hayalini gerçekleştirir, kimi ise bu hayalden vazgeçer ve düz yaşamına devam eder. Twitter’da Popüler Olmak  twitter’ı sık kullananlar için son derece önem arz etmektedir.

Eskiden popüler olmak zordu şimdi ise zamanın getirdikleri ve sanal dünya her gün bize farklı bir popülerlik sunuyor.

Yeni çağın bilişim aracı Sosyal medya, popülerliğin kapılarını ardına kadar aralayarak genç nesile farklı ve renkli bir hayat sunuyor. Bunun içindir ki gençlerin belleğinden ve ellerinden mobil cihazlar hiç düşmüyor, adeta hipnoz olmuş gibi bir bağımlılık yaşıyoruz.

Hele birde bu popülerlik size para kazandırıyorsa seyreyleyin sanal alemi, Çılgınlıklar birbiri ardınca geliyor. Her gün popüler olma hayaliyle yatıyor ve aynı hayalle kalkıyoruz.

Gözde sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter’da Twitter Fenomeni Olmak ayrı bir maharet istiyor. Çünkü 280 karakterle sınırlı bir dünyada, milyonlarca kullanıcı arasından sıyrılıp takipçi bulmak ve onları takipte tutmak çok zor.

Fakat Twitter’ı disiplinli ve kurallarına uygun olarak kullananlar popülerliğe daha yakın oluyorlar belli bir zaman sonrada karşımıza yeni bir fenomen olarak çıkıyorlar. Gelin hep birlikte önce Twitter’da nasıl Popüler Olunur onu inceleyelim.

Fenomen Olmak
Fenomen Olmak

Twitter Fenomeni Olmak İçin Altın Kurallar

Devlet büyüklerinden sanatçılara, müzisyenlerden özel kuruluşlara kadar milyonlarca kişi tarafından kullanılan Twitter’da popüler olmak pek de kolay olmasa gerek.

Twitter sayesinde hepimiz sevdiğimiz sanatçıları gün içerisinde takip ediyor, her gün yeni takipçiler kazanıyor ve takipçi sayımızı arttırıyoruz. Bunun yanı sıra gündemi hızlı bir şekilde takip ediyor, halkın muhabirliği sayesinde bir çok olaylara ve detaylarına en etkili bir yoldan ulaşabiliyoruz. Hatta popülerliğimize göre gündemi değiştiriyor, kendimize göre gündem ortaya atıyoruz.

Peki, gerçekten popüler olma yolunda üzerimize düşen görevleri yerine getiriyor muyuz?

Twitter Fenomeni Olmak
Twitter Fenomeni Olmak

İşte Twitter’da daha popüler olmanıza yarayacak birkaç önemli tavsiye;

  • Gün içerisinde fırsat buldukça tweet atmayı deneyin.

Daha çok tweet demek, daha fazla sayıda içerik demek. Bir içeriğiniz yeterli sayıda takip edilmediyse diğer içeriğinizle bunu dengeleyebilirsiniz. Bu yüzden de gündemi yakından takip etmeniz gerekiyor.

  • İlgi çekici ve tartışmaya açık içerikler paylaşın!

Bu noktada gündemdeki konular devreye giriyor, diyebiliriz. En son modayı, en son haberleri, en son dekorasyon önerilerini kısacası yeni olan içerikleri, Twitter sayfanızda paylaşın. Eski haberleri paylaşmanız, takipçilerinizi kaybetmenize neden olabilir.

  • Kendinize has, esprili bir diliniz olsun

Türk milleti olarak, komik ve eğlenceli bir dil kullanan kişilere, özel bir ilgimiz var. Bu yüzden en sıkıcı konuları bile daha esnek bir şekilde ele alarak, daha çok takip edilebilirsiniz.

  • Aramalarda ön sıralarda çıkmak için bol bol hashtag kullanın. Örneğin #muzaffercevik34

Nasıl seo uyumlu bir içerik arama motorlarında ön plana çıkmanıza yarıyorsa, Twitter içeriklerinizde Hashtags kullanmanız da dikkat çekmenizi sağlayabilir.

  • İçeriklerinizi fazla uzatmayın!
  • Twettar’da popüler olanları takip edin ve bu popülerliği nasıl sağladığını paylaşımlarından çözmeye çalışın, bir anlamda takip ettiğiniz kişileri model alın.

Twitter kullanıcıların çoğu uzun içerikler yerine kısa ve faydalı içerikler okumayı tercih ediyor. Bu yüzden fikrinizi ve konuyu dağıtmadan, ne düşündüğünüzü tam anlamıyla kısa cümlelerle ifade etmelisiniz.

  • Yeni kişiler takip edin

Yeni kişiler takip etmeniz, aynı zamanda yeni takipçiler de kazanmanız anlamına gelebilir. Böylelikle takip ettiğiniz kişilerin arkadaşlarının da sizi eklemesini sağlayabilirsiniz.

  • Gereksiz sembol kullanımından kaçının

Her yazınızda sembol ve kısaltma kullanmanız, takipçilerinize sıkıcı gelebilir. Şirin görüneyim derken, antipati toplayabilirsiniz. Bu yüzden kullandığınız sembollerin birkaç adetten fazla olmamasına özen gösterin.

Bu önerilerimizi dikkate alarak kısa süre içerisinde Twitter hesaplarınızda takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Lütfen yazıyı paylaşmayı ve @muzaffercevik34 hesabını takip etmeyi unutmayınız…

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz