En Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

2
651

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri karbonhidrat, yağ, protein, mineral ve vitamin dengesinin doğru şekilde ayarlandığı diyet listesi aracılığıyla ortaya çıkacaktır.

Diyet listesi kişiye özgü hazırlanmakta olup içerisinde besin değerlerinin dengeli şekilde yer alması gerekir. Böylece fiziksel yapıda herhangi bir bozukluk meydana gelmeyecektir. Hazırlanacak olan liste o kişinin yaşına, beslenme alışkanlıklarına, sosyo-ekonomik yapısına ve cinsiyetine uygun olarak belirlenir.

Buna ilave olarak önerilen egzersiz programı da kişinin sağlıklı ve kalıcı şekilde kilo vermesine katkıda bulunacaktır. Diyet ve spor birlikte yapıldığında elde edilecek sonuç daha iyi olacaktır. Ancak bu uygulamaları bilinçsiz şekilde yapmak yerine uzman desteği almak her zaman avantaj sağlayacaktır. Size önerebileceğimiz videomuz dietto ‘yu izleyebilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri denilince iki farklı aşama ifade edilir. Buna göre bireyler ilk olarak sağlıklı beslenmeye özen göstermeli, ikinci olarak ise düzenli olarak fiziksel aktivite yapmalıdır. Günlük yaşamda bazı küçük değişiklikler yapmak metabolizmayı hızlandırırken vücuttaki kas kütlesinin artmasına da katkıda bulunacaktır.

Düzenli olarak spor yapmak kişinin kendini zinde hissetmesini de sağlayacaktır. Bu amaçla gün içerisinde kırk beş dakika ya da bir saat boyunca yürüyüş yapılabilir ya da plates, yüzme, yoga ve aerobik gibi aktiviteler tercih edilebilir Bu tarz sporlar yapmak kısa süre içerisinde ve sağlıklı şekilde ideal kiloya ulaşmaya yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Şekilde Nasıl Kilo Verilir?

Sağlıklı şekilde kilo vermek için öncelikle kişinin kendine ulaşılabilir bir hedef belirlemesi gerekir. Yanlış beslenme programı oluşturmak ya da kişinin kendini zorlaması verimin düşmesine neden olacaktır. Kilo vermek isteyen kişinin sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması, gerçekçi hedeflerinin olması ve hazırlanan diyet programının o kişiye özgü olması istenilen kiloya ulaşmayı sağlayacaktır.

Sağlıklı Beslenmek için aşırı yağlı, kızartmalı gıdalardan uzak durulmalı, onun yerine taze meyve ve sebze tüketimine ağırlık verilmelidir. Kızartma yerine haşlama ve buğulama gibi pişirme yöntemleri tercih edilmelidir. Bununla birlikte öğün atlanmamalı, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği düzenli olarak yenilmelidir. Bunlara ek olarak beslenme listesinde yeterli miktarda fındık, badem ve ceviz gibi besinlere yer verilmelidir.

Sağlıklı Ve Kalıcı Kilo Verme

Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için kişiye özel diyet listesi hazırlanması tavsiye edilir. Bu listede bitki çaylarına yer vermek vücuttaki toksinlerin ve ödemin atılmasına yardımcı olacaktır. Buna ilaveten beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği ya da çavdarlı ve kepekli ekmek tercih edilmelidir. Her öğünde salata yemek de istenilen sonucun elde edilmesini sağlayacaktır. Aşağıdaki linkten ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. https://www.dietto.net/dietto_urunler.php

2 YORUMLAR

  1. Pandemi sürecinin yan etkisi olarak nitelendirilebilecek fazla kilolar birçok vatandaşımız için sorun oluşturmaya başladı. Bu sorunu çözüme kavuşturacak değerli önerileriniz için sonsuz teşekkürler.

  2. yemeklerime dikkat ettiğim ve her gün 45 dk tempolu yürüyüş yaptığım halde bi fark göremedim 1/2 kilo değişmemişti bile sabah yine bakarken bazı sebeplerden olabileceği hastalıklar yazıyordu omdan heralde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz