İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması Etkinliğimizi Gerçekleştirdik

2
814
İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması

Merhaba değerli dostlar, 8. seviye bir Google Yerel Rehber olarak ikincisine katıldığım İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması etkinliğini geçtiğimiz 18 Nisan Cumartesi günü evlerimizde sanal olarak gerçekleştirdik.

Malum ülkemizdeki korona virüsü sebebi ile hepimiz izole bir şekilde evlerimizde Pandemi Günleri’ni yaşamaktayız. Umarım bu kara günler tez zamanda geçer ve bizde eskisi gibi iyi kötü yaşadığımız günlerimize geri döneriz.

Yerel Rehberler Buluşması Nedir?

Bu başlıkla ilgili ilerleyen zamanlarda daha kapsamlı bir yazı paylaşmayı düşünüyorum ama kısaca açıklamak gerekirse;

Google 3. Seviye Yerel Rehber olan kullanıcıları için buluşmalar yapmalarını istiyor, daha doğrusu yerel rehberlerin buluşarak kaynaşmalarını istiyor ve bu anlamda da teşvik ediyor.

Yerel rehberler ise farklı mekanlarda, farklı konularla bir araya gelerek öncelikle tanışıp kaynaşıyor sonrasında ise yerel rehberlik hakkında birbirleriyle fikir alış verişinde bulunuyorlar. Bir nevi aynı hobiyi seven ve aynı işi yapan insanların birlikte yaptıkları etkinlik de diyebiliriz.

Google Yerel Rehberler Buluşması neredeyse dünyanın her yerinde her ülkesinde her şehrinde gerçekleşiyor.

Yerel Rehberler Buluşması Mısır

İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması

Başta da bahsettiğim gibi bende uzun zamandır Google Yerel Rehber olarak kendi paylaşımlarımı haritalarda gerçekleştirerek birilerine faydalı olmaya çalışıyorum. Google yerel rehber profili nasıldır, yerel rehber neler yapar diyorsanız benim Yerel Rehber Profilime bir göz atabilirsiniz.

Benim gibi yerel rehberlerle öteden beri tanışmak istiyordum fakat bir türlü bir araya gelemedik ta ki bir yerel rehber arkadaşımız bizi bir araya getirene kadar. Ben de bu Pandemi günlerinde hazır evde oturuyorken ve fena halde sıkılıyorken e postama gelen İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması etkinliğine katıldım.

İstanbul Yerel Rehberler Buluşması 2020

“İstanbul Google Yerel Rehberler olarak (Google Local Guides) olarak 18 Nisan 2020’de Korona Virüs Sebebi ile gerçekleşen sanal buluşmada, İstanbul’dan ve Türkiye’nin farklı illerinden 50 ye yakın yerel rehber katılım gösterdi.

İstanbul Yerel Rehberler buluşmasının moderatörlüğünü 8. Seviye Yerel Rehber olan Mehmet Yalçın Parmaksız yaptı. İstanbul Local Guides Meeting 2020 sanal buluşmasına katılan yerel rehberler arasında 1. seviye yerel rehber olanda vardı 10. Seviye yerel rehber olanda.

 Buluşmanın Ana Başlığı “Küçük İşletmelere Destek”

“Küçük İşletmelere Destek” ana başlığı altında sanal olarak bir araya geldiğimiz İstanbul Google Yerel Rehberler Buluşması etkinliğimizde;

  • Küçük işletmelerde fark yaratmak
  • Pandemi Günlerinde Sağlıklı Yaşam
  • Seo ve Faydaları
  • Dijital Markalaşma
  • Karantina Günlerinde Reklam hareketleri
  • Google Maps’teki güncel gelişmeler

Başlıkları altında fikir alış verişinde bulunduk. Bu ay ikincisini gerçekleştirdiğimiz Google Yerel Rehberler Buluşmasını düzenli olarak her ay farklı konu ve konuklarla gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.

Değerli okuyucularım bu makalemde size Google yerel rehberler ve düzenledikleri etkinlikler hakkında bilgiler sunmaya çalıştım. Google Yerel Rehberler hakkında daha geniş bilgiler vermek istiyorum.

Yerel Rehberlere Rehber Olacağım

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu konu hakkında araştırmalar yaparak makale ve videolarımı sizinle paylaşacağım. Umarım yaptığım paylaşımlar yerel rehber olmak isteyenlere bir fikir verir. Yinede Google Yerel Rehberlik hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen bana İletişim bölümünden ulaşın yada sormak istediğiniz soruları aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz, mutlaka size dönüş yaparım.

Sizde Yerel Rehber olmayı düşünüyorsanız yada yerel rehberlik hakkında bilgilerinizi güncel tutarak kendinizi bu konuda geliştirmek istiyorsanız. Buluşmalarımızı takip ederek katılım gösterebilirsiniz. Aşağıya Google Yerel Rehberler hakkındaki sosyal medya ve gerekli linklerini bırakıyorum.

Google Yerel Rehberler Türkiye;

İnstagram Hesabımız: https://bit.ly/2KxEtg1
Facebook Grubumuz: https://bit.ly/2VmHmGz
Ayrıca 8. Seviye Yerel Rehber olarak benim Local Guides hesabımı da inceleyebilirsiniz. https://bit.ly/3bqY11g

Google Haritalara eklediğim bazı yerleri kişisel blogumda da paylaşıyorum. Eklediğim yerler hakkındaki kısa bilgileri ve görüntüleri görmek isterseniz blogumdaki Google Yerel Rehber menüsüne bir göz atabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz