Google Trends, “2019 Türkiye Google Arama Trendleri”ni Yayınladı.

3
687
2019 Türkiye Google Arama Trendleri
2019 Türkiye Google Arama Trendleri

Merhaba değerli arkadaşlar; Google Trends, “2019 Türkiye Google Arama Trendleri”ni Yayınladı. başlıklı yeni bir makale ile yine karşınızdayım. Bu tür makalelerimi blog sitemin İnternet kategorisi altında topluyorum, umarım sizin içinde faydalı olur. Konumuza dönersek, malüm bir yılın daha sonuna yaklaşıyoruz ve yeni bir yılı karşılamaya hazırlanıyoruz.

Google Trends 2019 Aramaları Türkiye’nin Özetini Verdi

Adet üzere her biten bir yılın ardından bir çok yayın kuruluşu yeni medya paylaşımlarında, 2019 da neler oldu, kimler öldü, neler başımıza geldi gibi bir çok olayı paylaşıyor. Bu durum hemen her yıl geleneksel hale geldi diyebiliriz.

Tabi ki Google’da boş durmadı ve Google Trends sitesinde 2019 yılının Türkiye arama trendleri tablosunu yayınladı. Geçen yılların olaylarının ve muhasebesinin yapıldığı bu tür yayınlar benim çok ilgimi çekiyor. Açıkçası bu gibi paylaşımlara önem veriyorum çünkü insanoğlu çok çabuk unutuyor her şeyi.

Yıllar öyle çabuk geçiyor ki çoğu zaman olayları hatırlamakta zorlanıyoruz. En azından kendi adıma konuşursam ben öyleyim, kimi zaman bir sanatçının aramızdan ayrılışının 6. Yılı dediklerinde çok şaşırıyorum ve hemen “yok artık o kadar oldu mu yahu, ne çabuk geçti bu yıllar” demişliğim çoktur.

Türkiye 2019’da Google’da En Çok Neyi Aradı?

Google Trends’in Türkiye 2019 yılı arama trendleri sonuçları tablo halinde üç kategori şeklinde verildi; “Genel”, “Kişiler” ve “Nasıl Yapılır?” başlıkları altında sunulan arama terndlerinde ilkler şöyle sıralandı;

Genel aramalarda 2019 yılında en çok “İstanbul Seçim Sonuçları 2019” 
Kişiler aramalarında 2019 yılında en çok “Emine Bulut”
Nasıl yapılır? Başlığı altında ise “Revani Nasıl yapılır?” aramaları en çok aranan kelimeler arasına girdi.
Google Trends’in verdiği sonuçlar, 2019 yılı Türkiye’nin özeti niteliğinde oldu. Google Trends’in verdiği arama Listeleri, geçen yılla karşılaştırıldığında bu yıl en fazla artış gösteren arama terimlerinden oluşuyor.

Neyse fazla uzattım yine zaten sizde makalenin başlığından makalenin içeriğini anlamışsınızdır. Öyleyse hemen “acaba 2019 yılı Türkiye Google’da neleri merak etmiş, arama Trendleri sonuçları ne olmuş? bizim milletimiz işi gücü bırakmış ve 2019 yılında Google’da neler aratmış” sorusunun cevaplarına birlikte bir göz atalım.

İşte 2019 Türkiye Google Arama Trendleri3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz