ePTTAVM’den Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? Hangi Bilgiler Gerekli?

0
663
epttavm ücretsiz maske formu

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda epttavm ücretsiz maske dağıtımına başlayacak.

epttavm.com üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak maskeler için vatandaşlardan bazı bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları isteniyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 5 Nisan 2020 tarihli resmi twitter hesabından, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Sağlık ve Ulaştırma Altyapı Bakanlığı’nın koordinasyonunda 20-65 yaş arası vatandaşlarımıza maske dağıtılacaktır. epttavm adresindeki formu dolduran her vatandaşımızın evine haftada 5 adet maske teslim edilecektir” duyurusunu yaptı.

Yapılan duyurunun ardından bir çok vatandaş epttavm ücretsiz maske nasıl alınır sorusunun cevabını aramaya başladı. Bizde hemen bu sorunun cevabını vermek için size bu bilgilendirici makaleyi hazırladık. Makalenin detaylarını ve görsellerini daha iyi anlamak için makalemizin sonundaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Epttavm Ücretsiz Maske İçin Hangi Bilgiler Gerekli?

Öncelikle epttavm sitesindeki verilen formdaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekli. Özellikle kimlik numarası ve adres bilgilerinin doğru ve eksiksiz doldurulması önemli.

Maske İçin Hangi Bilgiler İsteniyor?

Maske almak için formda şu bilgilerin eksiksiz ve zorunlu doldurulması isteniyor;

  • TC. Kimlik Numarası
  • Doğum Yılı
  • Ad Soyad
  • Cep Telefonu
  • E Posta Adresi
  • Yaşadığınız İl’in İsmi
  • Yaşadığınız İlçenin İsmi
  • Adres Bilgisi

Tüm bu bilgilerin ardından formun en altında belirtilen Üyelik Sözleşmesini ve Gizlilik Politikasını okudum, kabul ediyorum. bölümünü ve “Ben Robot Değilim” bölümünü işaretlemeyi unutmayınız.

epttavm ücretsiz maske formu

Kaç Adet Maske Verilecek?

epttavm ücretsiz maske dağıtılacak bildirisinin ardından yoğun olarak gelen sorular arasında, kaç adet maske dağıtılacağı ve dağıtılan maskelerin nasıl olacağı soruları da gelmeye başladı. Ayrıca maskelerin nasıl ulaştırılacağı da merak konusu oldu.

Bakanlıklar tarafından yapılan açıklamalara göre, ücretsiz dağıtılacak maskelerin haftada en fazla 1 paket (5 adet) 3 katlı (cerrahi maske) olacağı vatandaşlara duyuruldu. Yukarıda belirttiğimiz soruları doğru ve eksiksiz olarak dolduran vatandaşlar, ptt kargo tarafından kendilerine tamamen ücretsiz olarak ulaştırılan maskeleri temin edebilecekler.

Maske Takmak Zorunlu mu?

Gerek sağlık bakanlığı gerekse İL ve İlçe belediyeler tarafından yapılan #evdekal sosyal mesafe gibi önlem ve uyarıların ardından nihayetinde toplu taşıma ve marketler gibi toplu bulunulan zorunla yerlerde de maske takma mecburiyeti getirildi. Bir çok yerde marketler ve avm ler maskesiz vatandaşları içeriye almadı. Ayrıca maske takmayan vatandaşlarda bilinçli vatandaşlar tarafından uyarıldı.

Ücretsiz Maskeleri Kimler Alabilecek?

İlgili bakanlıkların Belediyelerin Maske zorunluluğunun ardından vatandaşlar kendilerine maske temin etmek için arayış içinde oldular. Piyasadaki fahiş fiyatlara ve  fırsatçılara geçit vermeyen bakanlıklar, çareyi vatandaşa ücretsiz olarak dağıtacakları maskelerde buldu.

pttavm ücretsiz maske dağıtımını duyuran bakanlıklar yayınladıkları bildiride, dağıtılacak maskelerin 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamayacağını bildirdiler.

epttavm ücretsiz maske
epttavm ücretsiz maske

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz