Emirgan Korusuna Nasıl Gidilir? Emirgan Korusu Nerede?

0
1153
Emirgan Korusuna Özel Araçla Nasıl Gidilir
Emirgan Korusuna Özel Araçla Nasıl Gidilir

Lale Şenlikleri Bitmeden Emirgan’a Mutlaka Gidin

İstanbul’un Sarıyer İlçesi’nde, Emirgan ve İstinye semtlerinde Boğaz kıyısında yer almakta olan Emirgan Korusu Nerede? Emirgan Korusuna Nasıl Gidilir? Sorusu özellikle baharın gelmesi ile birlikte artış göstermektedir.

Emirgan Korusu en çok ziyaretçisinin lale zamanı olan Nisan ayında almaktadır. Dolayısı ile İstanbul’un birçok semtinden bu lale şenliğine şahitlik etmek isteyen istanbuleskort birçok kişi Emirgan Korusu Nerede? Emirgan korusuna nasıl gidilir? gibi soruların cevabını aramaktadır.

Emirgan Sarı köşkü
Emirgan Sarı köşkü

Bu makalemizde size Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Gibi soruların en net ve kolay açıklamasını vermeye çalışacağız.

 

 

 

Bu makalemizde kısaca Emirgan Korusunun konumundan bahsettikten sonra, alt başlıklar halinde;

Emirgan Korusuna Nasıl Gidilir?

Emirgan Korusuna Özel Araçla Nasıl Gidilir?
Emirgan Korusuna Toplu Ulaşımla Nasıl Gidilir?
Emirgan Korusuna Deniz Yolu İle Nasıl Gidilir?

Sorularının cevaplarını bulacaksınız. Emirgan Korusunun Tarihini, Etkinliklerini, Korunun içinde neler olduğunu, Etkinliklerin Ne zaman başlayacağını ve nerelerin gezileceğini öğrenmek istiyorsanız,  Emirgan Korusu hakkında yazılmış en detaylı içerik olan Emirgan Korusu Tarihi, Etkinlikleri ve En Detaylı Tanıtımının anlatıldığı, “Emirgan Korusu Tarihi, Etkinlikleri ve En Detaylı Tanıtımı” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Emirgan Korusu
Emirgan Korusu

Emirgan Korusu Nerede? Emirgan Korusunun Tam Adresi Nedir?

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi Emirgan Korusu İstanbul’un Avrupa yakasında, Sarıyer İlçesi Sınırlarında Reşit paşa Mahallesinde bulunmaktadır.

Emirgan korusunun tam adresi neresi diye soracak olursanız veya tam adresi navigasyon cihazlarına vb. uygulamalara yazacak olursanız, Emirgan Korusu, Reşit paşa Mahallesi, Emirgan Sokak, 34467 Sarıyer/İstanbul olarak yazabilirsiniz.

Adres Bulmak İçin En Kolay Akıllı Cihaz Uygulamaları

Akıllı cihazlardan faydalananlar için Emirgan Korusu Nerede? Emirgan Korusuna Nasıl Gidilir? Sorusunun cevabı oldukça basittir. Emirgan Korusuna gitmek isteyenler için aşağıda ulaşım seçenekleri detaylı bir şekilde sunulmuştur.

Ancak belirtmek gerekir ki bu zamanda öyle adres sormak biraz eskide kaldı gibi görünüyor. Bir yere gitmek isteyenlerin imdadına artık teknolojik icatlar ve uygulamalar yetişiyor.

navigasyo
navigasyon

Bunun için ilk başta teknolojik ve akıllı cihazlardan faydalananlar için birkaç adres bulma ve navigasyon uygulamaları tavsiye etmem gerekir.

Toplu Ulaşımı Tercih Edenler İçin MOBİETT

mobiett uygulaması
mobiett uygulaması

Toplu ulaşım kullanacaklar için akıllı telefonlarda kullanılan MOBİETT uygulaması oldukça güzel ve kullanışlı. Uygulama; Sefer ve Durak araması, Nasıl Gidilir Uygulaması, Yakındaki Duraklar Menüsü, Sefer Saatleri ve İspark Otoparkları gibi bilgileri içinde barındırıyor.

Ayrıca bu uygulama İETT beyaz masa, İETT şikâyet ve Haberleri de içinde barındırıyor. Bu yüzden toplu taşıma kullananlar ve kullanacaklar için oldukça kullanışlı olan bu uygulamayı tavsiye edebilirim. Ayrıca uygulamayı akıllı cihazlarına indirmek isteyenler BURAYA Tıklayabilirler.

Özel Araçla Gidecekler İçin YANDEX ve GOOGLE MAP

google map uygulaması
google map uygulaması

Özel araçlarıyla ulaşmak isteyenler için durum ve uygulamalar biraz daha çeşitleniyor ve kolaylaşıyor. Genel anlamda özel araçlarında navigasyon kullananlar veya akıllı cihazlarında adres ve konum bulma uygulamaları kullananlar için birkaç uygulama mevcut bunlarda en çok kullanılanları için ise YANDEX NAVİGASYON ve GOOGLE MAP uygulaması tercih ediliyor.

Her iki uygulamada alternatif güzergâhlar, yol durumu, trafik durumu, yol uzunluğu, KM ölçümü ve uydu görüntüsü, coğrafi görüntü gibi harita seçenekleri sunuyor.

Akıllı cihazlarına Yandex Navigasyon uygulamasını indirmek isteyenler BURAYA Tıklayabilirler.
Google Map uygulaması indirmek isteyenler ise BURAYA Tıklayabilirler.

Google Map Uygulamasının Sunduğu Farklı Bir Güzellik

Benim gibi Google Map uygulamasını sık kullananlar Google Yerel rehberlerden haberleri vardır. Google Map uygulaması sadece yol tarifi veya navigasyon için kullanılmıyor, ayrıca bu uygulamanın verdiği mükemmel hizmetlerden biride Google Yerel rehber uygulamasıdır. Benim gibi sizin gibi gezmesini seven insanlar yada gmail hesabı olan herkes Google Yerel rehber olabiliyor.

Local Guide
Local Guide

Ayrıca yerel rehber olanlar Google Map uygulaması üzerinden gittikleri, gezdikleri ve gördükleri yerlerin fotoğraflarını, videolarını çekerek not verebiliyor, iyi yada kötü yorumlarını yazabiliyorlar.

Ben çoğu zaman gideceğim yeri önceden tanımak, bilmek ve görmek için Google Map uygulamasındaki yerel rehberlerin tavsiyeleri doğrultusunda öğreniyor ve buna göre geziyorum.

Google Yerel Rehber
Google Yerel Rehber

Bu uygulamadan çok faydalandığımı söyleyebilirim. Kişileri ve gezecek arkadaşları doğru yönlendirebilmek için bende yerel rehber oldum.

Google Map uygulamasındaki Google Yerel Rehberler hakkında daha detaylı bilgi görmek ve bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız Benim profilime ve yaptıklarıma BURADAN bir göz atabilirsiniz.

Emirgan Korusuna Özel Araçla Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasında oturanlar özel araçlarıyla Emirgan korusuna ulaşmak için en kolay ve pratik bir güzergâh olan, Beşiktaş-Sarıyer sahil yolunu kullanabilirler. Bu sahil yolunu kullananlar Emirgan’a yaklaştıklarında Sakıp Sabancı caddesinden soldaki tabelaları takip ederek Emirgan Sokak’ta bulunan Emirgan Korusunun giriş kapısına ulaşabilirler.

Anadolu yakasında oturanlar içinde 15 Temmuz şehitler köprüsü en mantıklı yol olarak görünüyor. Köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş-Sarıyer sahil yolunu takip ederek Sakıp Sabancı caddesinden soldaki tabelaları takip ederek Emirgan Sokak’ta bulunan Emirgan Korusunun giriş kapısına ulaşabilirler.

Emirgan Korusuna Özel Araçla Nasıl Gidilir
Emirgan Korusuna Özel Araçla Nasıl Gidilir

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü Kullananlar ise, köprüyü geçtikten sonra İstanbul çevre yolunu takip ederek Baltalimanı-Hisarüstü yolundan geçerek Sakıp Sabancı caddesine ulaşabilirler.

Emirgan Korusuna Toplu Taşıma İle Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasından gelenler için birkaç güzergâh seçeneği mevcuttur. Anadolu yakasında oturanlar deniz yolunu kullanmak isterlerse önce Üsküdar’a ulaşmalı sonra ise Beşiktaş motorlarıyla karşıya geçerek Sarıyer-Tarabya yönüne giden minibüs, otobüs gibi toplu ulaşım araçlarına binebilirler.

Emirgan Korusuna İETT İle Nasıl Gidilir?

Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir?
Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir?

Emirgan Korusuna İETT Otobüsleriyle gitmek isteyenler ise yine Anadolu yakasından kalkan; Çekmeköy-Üsküdar, Bostancı-Taksim, Kadıköy-Taksim veya Bostancı-Şişli hatlarını kullanarak önce Avrupa yakasına sonrasında ise yine Beşiktaş Meydandan yada Şişli meydandan geçen Tarabya-Sarıyer yönüne giden otobüsleri kullanabilirler.

Emirgan Korusuna İETT ile nasıl gidilir? Diye soranlar için yukarıdaki güzergâhlar en uygun ve pratik olan güzergâhlardır. Ayrıca Emirgan Korusu‘na toplu taşıma ile gitmek için sahil yolundan Sarıyer yönüne giden tüm belediye otobüsleri kullanılabilir. Bu otobüslere Eminönü ya da Beşiktaş’tan ya da sahil yolu üzerindeki Kuruçeşme, Arnavutköy ya da Bebek gibi herhangi bir duraktan binilebilir.

Emirgan durağında indikten sonra Emirgan Korusu 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bu güzergâhları kullananlar sahil boyu süren boğaz manzarasını seyrederek Emirgan’a ulaşabilirler.

Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir?
Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir?

Emirgan Korusu Hakkında Merak Ettiklerinize Kısa Cevaplar

Değerli dostlar makalemizde elimizden geldiğince kolay anlatımlarla ve tariflerle sizi sıkmadan Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Sorularına cevap vermeye çalıştık.

Emirgan’a gitmek isteyen bir çok kişinin genel anlamda sorduğu kısa sorulara da cevap vermek isterim. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa lütfen bu makalemin altına yorum olarak yazınız.

Emirgan Korusu Giriş Ücreti Ne Kadar?

Emirgan korusuna yayalar için giriş ücreti alınmıyor, ancak özel araçlarıyla girmek isteyenler 10 TL gibi bir miktar ödeyerek köşklerin bulunduğu yere kadar girip oradaki otoparklara araçlarını bırakabiliyorlar.

Koruda Umumi Tuvalet ve İbadethane Var mı?

Evet, umumi tuvalet ve ibadethaneler mevcut. Sarı köşkün arkasında bir mescit bulunmaktadır, mescit biraz küçük ama şimdilik idare edilebiliyor.

Fotoğraf ve Video Çekmek Serbest mi?

Zaten fotoğraf çekilmeseydi buranın ne anlamı olurdu gibi bir düşüncem var. Olanca güzelliğin fotoğrafını çekmeden gezmek mümkün değil. Hatta fotoğraf çekemeyenler oradan üzülerek ayrılıyor çünkü oradaki güzellik anlatılmasa ve gösterilmese olmaz.

Hele ki sosyal medyanın hüküm sürdüğü bu dönemde. Fotoğraf konusunda uyaracağım tek şey şarjınızı ve yedek SD kartınızı mutlaka bulundurmanızdır. Emin olun o kadar çok çekim yapacaksınız ki şarjınız dayanmayacak SD kartınız bitecekJ

Bu güzel Yerde Mangal Keyfi Yapılıyor mu?

Sevinerek söylemeliyim ki mangal yasak. Eğer mangal olsaydı oranın halini hayal edemezdim. Yine de et yemek çay içmek istiyorsanız ücreti mukabilinde sarı ve beyaz köşkü kullanabilirsiniz. Kendi termosunuzda çay getirip içebilirsiniz, tabi ki çimenlere uzanıp getirdiğiniz şeyleri de yiyebilirsiniz. Fakat çevrenizi temiz tutmak kaydıyla.

Google Haritadan Görebilir miyiz? 

Evet Aşağıdaki haritadan tüm detayları görebilirsiniz. Hatta sizde Google Map’i inceledikten sonra Emirgan Korusuna gidip çektiğiniz fotoğrafları ve düşüncelerinizi bir yerel rehber (Local Guide) olarak yayınlamaya başlayabilirsiniz. Bu konuda bir sorunuz olursa uzman bir yerel rehber olarak size yardımcı olabilirim bunun için iletişim bölümünden bana ulaşmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz