2020 İsmek Kayıt Tarihleri Belli Oldu

2
618
ismek-kayit-tarihleri-2020
İsmek kayıt tarihleri 2020

2020 İSMEK Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

Nihayet benimde dört gözle beklediğim 2020 İSMEK Kayıt Tarihleri belli oldu. İsmek ’ten yapılan açıklamaya göre 2020 yılı yeni eğitim dönemi ön kayıtları 13 Ocak’ta başlıyor.

iismek-kayit-tarihleri-2020
iismek-kayit-tarihleri-2020

13 Ocak 2020 tarihinde başlayacak ön kayıtlar 25 Ocak’a kadar devam edecek. Kendilerine yeni bir uğraşı, hobi ve meslek edinmek isteyen öğrenciler İSMEK ’in web sitesi üzerinden ön kayıtlarını gerçekleştirebilecekler.

İSMEK Kayıtları Nereden Yapılacak?

2020 İsmek Kayıt Tarihleri Belli Olmasının ardından gözler İsmek web sitesine çevrildi. 13 Ocakta başlayan kurslara kayıt olmak için binlerce öğrenci heyecanla beklemeye başladı. Bahçecilikten, bilişim teknolojilerine, Enstrüman kurslarından tarım teknolojilerine kadar birçok branşta derslerin verildiği İsmek kursları, alanında uzman olan eğitmenler eşliğinde İstanbul’un tüm ilçelerinde aktif olarak eğitim verecek.

İsmek kurslarında yeni nesil gençler için oldukça cazip olan branşlarda mevcut. Özellikle gençler Blog Eğitimi, Kod Yazma, Bilişim Teknolojileri, Sosyal Medya gibi branşlara yoğun bir şekilde katılım göstemeye çalışıyorlar.

İSMEK’te yeni eğitim dönemi kayıt takviminin açıklanmasının ardından, gözler ön kayıtların yapılacağı 13-25 Ocak tarihlerine çevrildi. İSMEK ‘in ücretsiz eğitimlerinden faydalanmak isteyenler www.ismek.ist üzerinden online olarak başvuruda bulunabilecek.

İsmek kurslarından eğitim alacak vatandaşlar ön kayıt yaptırmak için sabırsızlıkla beklemeye başladılar. 2020 İsmek Kayıt Tarihlerinin belli Olmasının ardından, vatandaşlar İSMEK kayıtlarının ne zaman yapılacağını araştırmaya başlamıştı. Tarihlerin açıklanmasının ardından ise ismekten yararlanmak isteyen tüm vatandaşlar 13 Ocak’ı beklemeye başladı.

İSMEK Kayıtları Nasıl yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’un birçok bölgesinde farklı branşlarda açılan kurslarda verilen eğitimlere vatandaşların ilgisi her geçen gün artıyor. Bu yıl da farklı kurslarla vatandaşlara eğitim ve sosyalleşme imkânı sağlayan İSMEK’te yeni kayıt dönemi için geri sayım başladı.

2020 İsmek Kayıt Tarihleri yaklaşırken vatandaşların aklında İSMEK’e nasıl kayıt yapılır sorusu gelmeye başladı.  Ön kayıtların yapılması için İSMEK kurslarının resmi internet sitesi olan www.ismek.ist üzerinden ön kayıt yapması gerekiyor.

Kurslardan faydalanmak isteyenler branşlara ayrılan kontenjanlar dahilinde başvuru yapılabiliyor. Bazı kurslar için yedek kayıtlar da oluşturuluyor. Daha önceden İSMEK öğrenci kaydınız varsa sisteme girip tercih ettiğiniz branş için ön kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz. Asıl kayıt ise seçilen kurs merkezinden yapılmaktadır.

Şayet sistemde kaydınız yoksa yine İsmek sitesinden yeni kayıt oluşturabiliyorsunuz.

İSMEK Kurs Merkezleri Adresleri ve İletişim Bilgileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’un hemen hemen her ilçesinde hizmet veren İsmek kurs merkezleri her yıl aktif olarak on binlerce vatandaşa eğitim hizmeti veriyor, meslek edindiriyor.

Kendinize en yakın kurs merkezine ulaşmak için İSMEK KURS MERKEZLERİ haritasından faydalanabilirsiniz.

İSMEK kurs merkezleri haritasını görmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz